Om oss

Trädexperterna är ett sammansvetsat team med höga ambitioner. Föreningen mellan det starka intresset och den höga kompetensen gör oss till en tryggt och pålitligt trädvårdsföretag.

Richard Reimertz
Företagsledare, Certifierad arborist/European treeworker.
Jobbat som klättrande arborist sedan 2002.
Motorsågskörkort A, B, C, D samt ESA 06.
Kontakt: 0735-096079
e-mail: richard@tradexperterna.se

Andreas Holm
Kranbilschafför.
Jobbat inom transportbranschen sedan 2003.
Kontakt: 0734-151067
e-mail: andreas@tradexperterna.se

Jesper Krantz
Arbetsledare, Certifierad arborist/European treeworker.
Jobbat i branchen sedan 2007.
European tree worker, Nptc, Esa-röj,
Motorsågskörkort A,B,C och D
Kontakt: 0766-33 49 40
e-mail: jesper@tradexperterna.se

John Berntsson
Jobbat med trädfällning och trädgårdsskötsel sedan 2011.
Motorsågskörkort A, B och D
e-mail: john@tradexperterna.se

Josefine Tillberg
Certifierad arborist/European treeworker.
Jobbat med trädfällning och trädvård sedan 2012.
Motorsågskörkort A, B och D
e-mail: josefine@tradexperterna.se

Jim Bruce
Certifierad arborist/European treeworker.
e-mail: jim@tradexperterna.se

Niklas Carlsson
Diplomerad arborist
e-mail: niklas@tradexperterna.se

Anton Börjesson
Diplomerad arborist
e-mail: anton@tradexperterna.se

Daniel Nilsson
Samordnare
Kvalitets- och miljöansvarig
Kontakt: 0766-333390
e-mail: daniel@tradexperterna.se