Om oss

Trädexperterna är ett sammansvetsat team med höga ambitioner. Föreningen mellan det starka intresset och den höga kompetensen gör oss till en tryggt och pålitligt trädvårdsföretag. Sedan 2018-01-01 är vi kollektivanslutna till SLA Trädgårdsanläggningsavtal

Richard Reimertz
Företagsledare, Certifierad arborist/European treeworker.
Jobbat som klättrande arborist sedan 2002.
Motorsågskörkort A, B, C, D samt ESA-röj 15.
Kontakt: 0735-096079
e-mail: richard@tradexperterna.se

Andreas Holm
Kranbilschafför.
Jobbat inom transportbranschen sedan 2003.
Kontakt: 0734-151067
e-mail: andreas@tradexperterna.se

Jesper Krantz
Arbetsledare, Certifierad arborist/European treeworker.
Jobbat i branchen sedan 2007.
European tree worker, Nptc, samt ESA-röj 15,
Motorsågskörkort A,B,C och D
Kontakt: 0766-33 49 40
e-mail: jesper@tradexperterna.se

John Berntsson
Jobbat med trädfällning och trädgårdsskötsel sedan 2011.
Motorsågskörkort A, B och D samt ESA-röj 15
Kontakt: 0766-33 30 24
e-mail: john@tradexperterna.se

Josefine Tillberg
Certifierad arborist/European treeworker.
Jobbat med trädfällning och trädvård sedan 2012.
Motorsågskörkort A, B, S och D
Kontakt: 0766-33 43 93
e-mail: josefine@tradexperterna.se

Jim Bruce
Certifierad arborist/European treeworker.
Motorsågskörkort A, B och D samt ESA-röj 15
Kontakt: 0766-33 80 40
e-mail: jim@tradexperterna.se

Niklas Carlsson
Diplomerad arborist
Motorsågskörkort A och B
Kontakt: 0704-93 37 58
e-mail: niklas@tradexperterna.se

Anton Börjesson
Diplomerad arborist
Motorsågskörkort A, B, c och D samt ESA-röj 15
Kontakt: 0766-33 23 17
e-mail: anton@tradexperterna.se

Daniel Nilsson
Samordnare samt Kvalitets- och miljöansvarig
Motorsågskörkort A och B
Kontakt: 0766-33 33 90
e-mail: daniel@tradexperterna.se